Duże obrazy do salonu

Duże obrazy do salonu pozwalają na zaaranżowanie wnętrza w ciekawy sposób. Po zawieszeniu na ścianie sporych rozmiarów dekoracji, nie trzeba się martwić poszukiwaniem wielu dodatków. Duży obraz umożliwia stworzenie artystycznego klimatu w salonie, zwłaszcza jeśli odpowiednio go wyeksponujesz.


Stawiając na taki dominujący element dekoracyjny, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, takich jak kolorystyka, motyw oraz styl, w którym namalowano obraz. Możesz być pewien, że obraz nie pozostanie niezauważony i nie wtopi się” w otoczenie. W Arttor przedstawiamy tysiące wzorów do wyboru, więc bez wątpienia nie będziesz mieć kłopotu z dopasowaniem dużej ozdoby ściennej do salonu.

Liczba produktów2707

Duże obrazy do salonu – dekoracje, których nie da się przeoczyć

 

Wymiary płótna lub szkła przekraczające 100 cm szerokości i 50 cm wysokości uznawane są za obrazy duże. Do salonu najczęściej wybierane są te pojedyncze lub dostępne w całych seriach. Zazwyczaj dobiera się je kolorystycznie do innych elementów znajdujących się we wnętrzu. Jeśli chcesz uzyskać efekt spójności w danej przestrzeni, to warto dobrać jeden z wyraźnych kolorów na obrazie np. do tapicerki, zasłon, dywanu lub poduszek na sofie.

 

Jeżeli obraz jest sporych rozmiarów, trzeba dobrze zastanowić się nad tym, jak jego dominująca barwa będzie współgrała z resztą wyposażenia pokoju.

Jakie motywy najlepiej prezentują się w dużym formacie? Właściwie każdy obraz może wyglądać naprawdę dobrze w wersji XXL. Są jednak takie motywy, które po prostu lepiej się prezentują, gdy są większe i bez wątpienia należą do nich abstrakcje oraz pejzaże.

 

Bardzo duże obrazy do salonu – do jakich wnętrz pasują?

 

Dopasowując obrazy do salonu, duże znaczenie ma ściana, którą będą ozdabiały. Najlepiej, jeśli jest ona umieszczona w centralnym punkcie wnętrza, tak aby obraz miał szansę być widoczny i zachwycać swoją urodą. Jeśli dysponujesz ścianą wyjątkowo dużych rozmiarów, możesz zdecydować się na serię obrazów w podobnym klimacie i kolorystyce, których spójnym elementem będą ramy z jednej kolekcji.

 

Nie sama wielkość pomieszczenia ma jednak znaczenie. Bardzo ważna jest także jego wysokość. Duże obrazy na ścianę do salonu dobrze prezentują się we wnętrzach przestrzennych, z dużym dopływem światła dziennego lub właściwie dopasowanym światłem sztucznym.

 

Jeśli chodzi o styl, to praktycznie każde wnętrze może dobrze wyglądać z dużym obrazem. Na dekoracje ścienne XXL decydują się nawet minimaliści, którzy ograniczają się tylko do jednej ozdoby w pokoju. Duże obrazy to tradycyjna ozdoba klasycznych salonów, w szczególności tych, które połączone są z jadalniami. Większy format dobrze wygląda także w loftach, zwłaszcza gdy jest on ozdobiony minimalistyczną grafiką w achromatycznych barwach.

 

Jak mocować ogromne obrazy na ścianie?

 

Ogromne obrazy do salonu same w sobie nie powinny stwarzać problemu z zawieszeniem. Nawet największe są dość lekkie, ponieważ płótno nie należy do ciężkich materiałów. Kwestię ciężaru zmienia jednak rama, która w zależności od modelu może sporo ważyć. Należy w takim przypadku zadbać o odpowiednie mocowanie, tak aby obraz trzymał się mocno ściany. Szczególnie w przypadku ścian z płyt GK warto zwrócić uwagę na to, aby kołki do mocowania obrazu umieścić w stelażu, ponieważ sama płyta może nie utrzymać dekoracji.

 

Dużo cięższe są z kolei obrazy na szkle, które najlepiej jest przykleić do ściany. Należy jednak mieć na uwadze to, że przeniesienie takiego obrazu może być problematyczne, dlatego trzeba przemyśleć tę kwestię.

 

Bardzo duże obrazy do salonu mają jedną wadę – są dość trudne w transporcie. Płótna naciągniętego na ramę nie można zwinąć tak jak plakatu. Alternatywą są jednak obrazy dzielone, które mogą składać się w jedną całość nawet z pięciu części.

 

Duże, tanie obrazy do salonu są w Arttor

 

W Arttor dostarczamy różnego rodzaju obrazy do salonu. Duże rozmiary nie stanowią dla nas wyzwania, zarówno w przypadku modeli na płótnie, jak i na szkle. Zapraszamy serdecznie do naszego świata składającego się z tysięcy alternatyw dla smutnych ścian bez ozdób!

pixel