Obrazy na plótnie Abstrakcje

Abstrakcja to jeden z najbardziej interesujących kierunków w sztuce, który narodził się w Rosji XX wieku. Utożsamia się go przede wszystkim z dziełami Wassily’a Kandinsky’ego. Jego pierwszy obraz zaliczany do kierunku abstrakcja nosi tytuł „Akwarela abstrakcyjna” i powstał w 1910 roku. Opisywana forma malarstwa początkowo była mocno krytykowana. Zarzucano jej przede wszystkim nieelegancki charakter, zerwanie z tradycją i dotychczasowymi osiągnięciami sztuki oraz pewnego rodzaju dzikość. Obrazy abstrakcyjne zaczęły zyskiwać na popularności po I Wojnie Światowej, stając się przykładem nowoczesnego malarstwa.

Fanom abstrakcji w każdej możliwej formie oferujemy wysokiej jakości obrazy abstrakcyjne drukowane na wytrzymałym, laminowanym płótnie. Wśród naszych propozycji nie brakuje grafik zachwycających paletą barw oraz obrazów w wersji monochromatycznej, na przykład czarno - białych. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Format
Wyczyść
Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów8487
Wczytane21z21produktów

Malarstwo abstrakcyjne i jego cechy charakterystyczne


Obraz abstrakcyjny to zabawa formą i kolorem. Artyści tworzący w tym nurcie wykorzystywali różne odcienie, geometryczne kształty oraz linie. Ich dzieła miały na celu wywoływać u odbiorcy określone emocje - zarówno te bardziej spokojne, jak i nieco mocniejsze. Malarstwo abstrakcyjne to obrazy, które mogą występować w różnych formach. Dużą popularnością cieszy się abstrakcjonizm geometryczny. Artyści malujący w tym stylu uważali, że geometria jest uniwersalnym językiem sztuki, pozwalającym na uporządkowanie rzeczywistości. Inną odmianą jest abstrakcjonizm niegeometryczny. W tym przypadku prace wyróżniają się bardziej ciepłymi kolorami, a ponadto widać na nich pewnego rodzaju ładunek emocjonalny.


Obraz na płótnie - abstrakcja to doskonały wybór do mieszkania urządzonego w stylu nowoczesnym i industrialnym. Grafiki inspirowane malarstwem tego nurtu to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki oraz osób, które pragną wnieść do wnętrza powiew świeżości.


Obrazy abstrakcyjne do salonu i nie tylko


Malarstwo abstrakcyjne (obrazy) stanowi doskonałą formę dekoracji, którą bardzo często można spotkać we współczesnych wnętrzach, zwłaszcza tych urządzonych w nowoczesnych stylu. Abstrakcje na płótnie są chętnie wybierane przez osoby, które cenią komfort życia i myślą nieszablonowo. Nierzadko tego typu dzieła stanowią symbol wolności i indywidualizmu. Ze względu na wiele możliwości interpretacyjnych, sztuka pozwala na rozwijanie myślenia oraz wyobraźni. To właśnie ta wieloznaczność sprawia, że obrazy abstrakcyjne cieszą się dużą popularnością!


Można z powodzeniem umieścić je w salonie, gdzie będą pełnić funkcję reprezentacyjną, ale również w innych pomieszczeniach - jadalni, sypialni czy domowym gabinecie. Warto jednak wybrać dzieło, którego temat i sposób oddziaływania na odbiorcę będzie spójny z przeznaczeniem wnętrza. Przykładowo w sypialni, w której odpoczywamy i poszukujemy przede wszystkim spokoju, mogą znaleźć się obrazy abstrakcyjne przedstawiające kwiaty lub zwierzęta. W gabinecie sprawdzą się grafiki o tematyce industrialnej i podróżniczej, zaś w salonie - obrazy inspirowane sztuką znanych malarzy.


Abstrakcyjne obrazy w wersji kolorowej i monochromatycznej


W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór obrazów w opisywanym stylu, w różnych rozmiarach i kolorystyce. Jesteśmy zatem pewni, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Abstrakcyjne obrazy we wnętrzach dodają charakteru i sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się znacznie ciekawiej. Wśród popularnych motywów, można wymienić m.in. naturę, morze, wodę, zwierzęta oraz figury geometryczne.


Naszym klientom oferujemy obrazy na płótnie w wielu różnych rozmiarach - od niewielkich, kwadratowych grafik, aż po kompozycje składające się z trzech, czterech czy pięciu elementów. Każdy z obrazów został wydrukowany na wysokiej jakości płótnie o gramaturze 240g/m2 i pokryty dodatkową warstwą laminatu, która chroni kolor przed blaknięciem i czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV. Wydruk wykonujemy z wykorzystaniem bezwonnych i w 100% bezpiecznych pigmentów.


Obrazy na płótnie to nie wszystko!


Grafiki na wysokiej jakości, laminowanym płótnie to jedna z naszych propozycji. W tym dziale znajdziesz zarówno obrazy abstrakcyjne, jak i dekoracje o innej tematyce. Zebraliśmy je wszystkie w kilkunastu kategoriach, w tym m.in.: sztuka, sport i hobby, samoloty, motoryzacja, ludzie, maski, mapy świata, gastronomia, kosmos, natura czy militaria. Nasz asortyment obejmuje też obrazy na płótnie dla dzieci, które znakomicie będą prezentowały się na ścianie dziecięcego pokoju.


To jednak nie wszystko! W ofercie nie mogło zabraknąć też obrazów na szkle oraz grafik w eleganckich ramach, które szczególnie polecamy fanom tradycyjnych rozwiązań. Mamy też zegary z nadrukiem, przedstawiające różnego rodzaju motywy - krajobrazy, abstrakcję, naturę, mapę świata i wiele innych.

pixel