Obrazy minimalistyczne

Minimalistyczne obrazy są coraz chętniej wybierane, przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych. W ascetycznych wnętrzach pięknie prezentują się obrazy oszczędne w formie, przekazujące w nieoczywisty sposób swoje przesłanie pełne dystansu do świata. W ARTTOR znajdziesz różne propozycje minimalistycznych obrazów, które w dyskretny i nienachalny sposób ozdobią Twoje wnętrze. W naszej bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie!

Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów709
Wczytane21z21produktów

Obrazy minimalistyczne ? czym jest minimalizm w sztuce?

 

Minimalizm, nazywany też sztuką minimalną, to nurt w sztuce z lat 60. XX wieku. Jego twórcy, zafascynowani pierwotnymi formami architektury i produkcją przemysłową, dążyli do ograniczenia w swoich dziełach środków plastycznych. Jego cechy charakterystyczne to oszczędna stylistyka, unikanie dekoracyjności, ograniczanie jaskrawych barw oraz anonimowa atmosfera dzieła.

Minimalizm w malarstwie był odpowiedzią na ekspresjonizm abstrakcyjny, który przekazywał wiele intensywnych emocji oraz idei. Minimal art z kolei z założenia miał mieć przekaz chłodny i zdystansowany. Obrazy w tym stylu emanują spokojem i budzą ciekawość. Często są podobne do obrazów nowoczesnych

 

Do jakiego wnętrza warto wybrać minimalistyczny obraz?

 

Obraz w stylu minimal art bez wątpienia najlepiej pasuje do wnętrz minimalistycznych. Oszczędna ilustracja na ścianę będzie doskonale komponować się z prostymi meblami i jasnymi kolorami. We wnętrzach w tym stylu próżno szukać dodatkowych ozdobników, obraz minimalistyczny może być więc jedną dekoracją wnętrza. 

Nie tylko minimaliści poszukują obrazów w oszczędnym stylu. Obrazy w takiej formie wspaniale mogą wpasować się także we wnętrza nowoczesne oraz loftowe. Oba style zakładają niewielką ilość dodatków, więc obrazy minimalistyczne mogą tam świetnie wyglądać.

 

Białe tło ? częsty element w obrazach minimalistycznych

 

Szukając obrazu do pomieszczenia minimalistycznego, zwróć uwagę na takie obrazy, które przedstawiają jeden przedmiot na białym tle. Taki oszczędny w formie obraz nie przytłoczy wnętrza, ale doskonale je dopełni. Nowoczesny minimalizm to nie tylko przedmioty. Na obrazach możesz odnaleźć również zwierzęta, rośliny, sylwetki postaci czy portrety, a także abstrakcje. Obrazy minimalistyczne często tworzone są za pomocą najprostszych figur geometrycznych ? kół, kwadratów, trójkątów i koncentrują się przede wszystkim na takich elementach jak obiekt, linia i kolor.

 

Na płótnie i na szkle ? minimalistyczne obrazy w ARTTOR


W ARTTOR znajdziesz różnego typu propozycje obrazów na ściany w minimalistycznym stylu. Nasza oferta jest bardzo szeroka - wśród setek propozycji na pewno znajdziesz obraz odzwierciedlający Twój charakter. Możesz wybierać spośród obrazów na płótnie i obrazów na szkle. Obie formy są przez nas niezwykle dopracowane. Obrazy na płótnie drukujemy za pomocą ekologicznych, bezwonnych tuszów. Są one bardzo trwałe i dobrze napigmentowane. Ponadto, pokrywamy je warstwą satynowego laminatu, który chroni obraz przed promieniowaniem UV, a także drobnymi uszkodzeniami. Dzięki tej warstwie możesz bez obaw obraz czyścić i przecierać ? nie pozostaną na nim smugi. Z kolei nasze obrazy szklane powstają w wyniku połączenia druku wysokiej jakości oraz dwóch warstw zabezpieczających ze szkłem. Używamy do tego pieców do laminacji w próżni. Krawędzie obrazów szklanych frezujemy tak, aby bezpiecznie można było ich dotykać, bez ryzyka skaleczenia.

pixel