Obrazy loftowe

Moda na loftowe wnętrza trwa już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Nic więc dziwnego, że obrazy loftowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Surowe wnętrza dzięki odpowiednim ozdobom nabiorą nieco przytulności i domowego charakteru. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów405
Wczytane21z21produktów

Obrazy loftowe ? czym się charakteryzują?

 

Choć styl loftowy kojarzy się głównie z neutralnymi barwami, takimi jak biel, czerń, szarość i ewentualnie kolor czerwonej cegły, to loftowe obrazy wcale nie są smutne. Są to bardzo często abstrakcyjne formy, w których można znaleźć całą paletę barw.

To jednak nie jest jedyny sposób na ozdobienie ścian w industrialnym wnętrzu. Doskonale pasują do nich także czarno-białe fotografie oraz grafiki.

Wnętrza industrialne co do zasady powinny być wysokie, dlatego też loftowe obrazy na ścianę charakteryzują się dość dużymi rozmiarami. Jeśli jednak urządzasz całe mieszkanie czy dom w tym stylu i chcesz ozdobić mniejsze wnętrze, np. łazienkę, to w naszej ofercie znajdziesz także małe obrazy.

 

Cechy stylu loftowego a obrazy

 

Jeśli chcesz odpowiednio dobrać obrazy do wnętrza, warto zwrócić uwagę na to, z jakich elementów stylu loftowego czerpiesz. Jeśli stawiasz na beton architektoniczny lub jego imitację, wnętrze, które stworzysz, może być dość ciemne. Doskonale więc, jeśli w pomieszczeniu jest źródło światła dziennego, jednak warto mimo wszystko zadbać o kilka lamp, ponieważ samo oświetlenie sufitowe może być za słabe, aby wyeksponować obraz. W takim wypadku warto zamontować nad obrazem specjalny kinkiet, który go doświetli. Jeśli to zrobisz, możesz powiesić na ścianach czarno-białe grafiki, a mimo to wnętrze nie będzie wydawało się smutne. Jeśli jednak zależy Ci na ożywieniu pomieszczenia, to lepsza będzie abstrakcja z elementami w żywych kolorach.

Z kolei w przypadku ścian z czerwonej cegły obrazy w odcieniach szarości będą prezentowały się doskonale, tak samo jak fotografii w ciepłych odcieniach sepii.

 

Charakterystyczne motywy w obrazach loftowych

 

W loftach sprawdzą się wszelkie obrazy, które będą nawiązywały do sztuki nowoczesnej. Mogą być to szalone abstrakcje lub oszczędne w formie obrazy minimalistyczne. Częstym motywem są ilustracje urbanistyczne, w szczególności pokazujące wielkie metropolie. Do loftów i wnętrz industrialnych można wybrać także czarno-białe grafiki.

To, na co się zdecydujesz, w dużej mierze zależy od Twojego gustu. Możesz eksperymentować tak, aby wnętrze w pełni ci odpowiadało.

 

Na płótnie czy na szkle ? jaki obraz industrialny wybrać?

Obrazy loftowe dostępne w naszej ofercie wykonujemy na płótnie lub na szkle. Który wybrać? To zależy głównie od tego, jakie są Twoje preferencje. Szkło jest materiałem gładkim i może delikatnie odbijać światło, co może być zarówno zaletą, jak i wadą obrazu. Z kolei płótno ma nieco bardziej klasyczny charakter, jednak warto oprawić je w ramę, w tym wypadku najlepiej minimalistyczną i nierzucającą się w oczy.

Bez względu na to, co wybierzesz, kupując obraz w ARTTOR stawiasz na produkt wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie. Nasze obrazy produkowane są w sposób przyjazny środowisku. Drukujemy je za pomocą ekologicznych i bezwonnych pigmentów. Dekoracje ścienne od ARTTOR to także produkty bardzo trwałe ? obrazy na płótnie pokrywamy dodatkową warstwą laminatu, a obrazy na szkle produkujemy z użyciem technologii pieców próżniowych. Nasze produkty otrzymasz także wraz z mocowaniem. Zapraszamy do naszego świata dekoracji ściennych!

pixel