Obrazy do salonu glamour

Urządzając salon w stylu glamour, trzeba liczyć się ze sporą pracą do wykonania. Ten sposób aranżacji wnętrz nie zakłada bowiem półśrodków. Ma być luksusowo, z przepychem, a jednocześnie gustownie i z klasą. Właśnie dlatego obrazy w salonie glamour są po prostu elementem koniecznym do stworzenia kompletnego wystroju. Jakie wzory dobrze sprawdzą się w tego typu aranżacjach? Na jaką kolorystykę postawić?

Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów407
Wczytane21z21produktów

Jakie powinny być obrazy do salonu glamour?

 

Styl glamour kusi bogactwem, lśniącymi przedmiotami i miękkimi tkaninami. Stanowi on odzwierciedlenie lifestyle?u szykownych gwiazd Hollywood lat 30., 40.czy 50. Pełen luksusowych dodatków pasował do stylu życia celebrytów Złotej Ery Hollywood. Jest to sposób na urządzanie wnętrz wykorzystujący bogate dekoracje i mieniące się materiały. Glamour to przepych, blask i luksus, których nieodłącznym elementem są zachwycające detale na ścianach. Nie jest to jednak styl zimny, pozbawiony indywidualnego charakteru wnętrza. Wręcz przeciwnie, jest to rodzaj aranżacji zapraszający do wypoczynku w przyjemnych warunkach i wysokim standardzie.

Takie powinny być także obrazy do wnętrz glamour ? z klasą, a jednocześnie z zachowaniem przytulności. Warto, by dobrze komponowały się z kolorami typowymi dla tego stylu, czyli złotem, srebrem, czernią, beżem, bordo lub butelkową zielenią. Powinny również świetnie prezentować się w otoczeniu błyszczących dodatków ze szkła, kryształu, a także złotych i srebrnych przedmiotów.

 

Jakie obrazy będą pasowały do salonu glamour?Obrazy do salonu glamour powinny komponować się z meblami i dodatkami, których użyjemy, aby stworzyć niesamowity klimat pokoju dziennego. Meble na wysoki połysk, puchate dywany i błyszczące dodatki lubią delikatne malowidła, przedstawiające serię podobnych sobie zjawisk lub postaci. Bardzo dobrym pomysłem jest przeznaczenie jednej ściany w salonie na galerię. Obrazy w salonie glamour powinny być w tym wypadku spójne, najlepiej w jednej kolorystyce. Można zadbać o ich dopasowanie także za pomocą odpowiednich ram z jednej kolekcji.

 

Inspiracja: obrazy glamour do salonuWyposażając salon w odpowiednie obrazy glamour, warto zainspirować się tym, z czego czerpie cały ten styl. Jest on ściśle związany ze sposobem urządzania wnętrz przez majętnych artystów, dlatego też w niezwykły sposób docenia on takie motywy jak: piękno kobiecego ciała, doskonałość formy brył i grafik, perfekcja ruchu dzikich zwierząt. Obrazy w salonie glamour z powodzeniem mogą przedstawiać także detale w bardzo dużym zbliżeniu. Może być to dokładne odwzorowanie pióra ptasiego, liścia tropikalnej palmy lub ludzkiej dłoni. Szalenie popularne w latach 50. było np. uwiecznianie tancerek w ruchu, które pokazywało jednocześnie siłę i delikatność ludzkiego ciała.

Chcąc wybrać pasujące obrazy do salonu w stylu glamour, trzeba pomyśleć o tym, co całe pomieszczenie ma przekazywać. Zapraszający charakter i luksusowe wyposażenie to jedno, jednak często wybieramy dodatkowe motywy, takie jak np. wzory tkanin na poduszkach lub sam ich kolor, który może być wskazówką do wyboru odpowiednich dekoracji ściennych. Dla przykładu ? zielone zasłony lub poduchy mogą być wskazówką, aby obrazy w salonie glamour miały w sobie motyw roślinny, a dodatki w cętki mogą doskonale komponować się z obrazem dzikiego zwierzęcia.

 

Szeroki wybór obrazów glamour w Arttor

 

W Arttor głęboko wierzymy, że dekoracja ścian to coś więcej niż powieszenie obrazka. Naszym zdaniem obrazy na płótnie i na szkle dodają pomieszczeniom indywidualnego charakteru, mogą przemycać do wnętrza pasję właściciela lub motywować go. Dlatego też proponujemy Ci wybór spośród tysięcy propozycji. Dla Twojej wygody pogrupowaliśmy je ze względu na to, z czego obrazy są wykonane (obrazy na płótnie i obrazy na szkle), co na nich znajdziesz (np. maski, natura, pejzaże), kolorystykę oraz miejsce przeznaczenia i styl, w którym utrzymany jest obraz.

Podczas poszukiwania obrazów glamour, zwróć uwagę na kategorie, takie jak obrazy w kolorystyce złotej oraz czarno-białe.

pixel