Obrazy czarno-białe

Obrazy czarno-białe to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Pasują do bardzo wielu wnętrz i wkomponują się w rozmaite miejsca. Obrazy czarno-białe mogą być ozdobą na ścianę praktycznie każdego pomieszczenia w domu. Będą pasowały zarówno do salonu, sypialni, jak i gabinetu. Znakomicie sprawdzą się w pomieszczeniach dobrze doświetlonych światłem słonecznym oraz tych bazujących na oświetleniu sztucznym. W związku z tym nadają się także do korytarzy i przedpokojów, które rozświetlają wyłącznie żarówki.

Liczba produktów362
Wczytane21z21produktów

Jakie czarno-białe obrazy warto wybrać?

 

Czarno-białe dzieła sztuki z reguły z nawiązką rekompensują brak koloru. Dobra kreska, głębia, emocje ? to wszelkie cechy charakterystyczne czarno-białych obrazów. Artyści decydujący się na ten sposób tworzenia często chcą pokazać swój kunszt i uczucia. Tradycyjnie ołówkiem tworzyło się szkice natury, które pokazywały, jak wielkie są umiejętności artysty. Obrazy przedstawiające delikatne szkice zwierząt lub osób stanowią dość dużą część czarno-białych obrazów. Wśród nich bardzo popularne są obrazy ukazujące kobiecą sylwetkę. Są one delikatne, a zarazem zmysłowe, dlatego też są częstym wyborem do sypialni.

Ponadto czarno-białe obrazy mogą być abstrakcyjne, czyli pokazywać nie konkretne przedmioty, a figury (i geometryczne, i te całkiem nietypowe), starając się przekazać jak największy ładunek emocjonalny. To bardzo częsty wybór do salonu.

 

Obrazy czarno-białe na ścianę ? do jakich wnętrz pasują?

 

Trudno określić, do jakich aranżacji obrazy czarno-białe pasują najlepiej, ponieważ na ostateczne dopasowanie dekoracji wpływ ma kilka czynników. Poza kolorem należy zaliczyć do nich motyw na obrazie, styl i materiał, na jakim został on stworzony. Istotny jest również wystrój danego pomieszczenia. Istnieją jednak wnętrza, do których czarno-białe obrazy są bezpiecznym wyborem, niezależnie od wzoru. Wśród nich można wymienić aranżacje w stylu glamour, które mają zasadniczo dość bogate i błyszczące wyposażenie ze złotymi, srebrnymi i kryształowymi akcentami. Jeśli nie chcesz dodać kolorowych dodatków do wnętrza, ponieważ boisz się kiczowatego efektu, zdecydowanie warto postawić na obrazy w stonowanych barwach.

Drugim typem wnętrz, gdzie czarno-białe obrazy naprawdę dobrze się prezentują, są lofty i aranżacje w stylu industrialnym. Jeśli w salonie lub sypialni znajduje się ściana z oryginalnej, starej cegły, to szkic lub wydruk czarno-białej fotografii na płótnie będzie fantastyczną ozdobą. Ponadto warto w tego typu wnętrzach podkreślić okres i nawiązać do niego za pomocą motywu grafiki. Można postawić na przykład na obraz auta z epoki lub przedmiotów codziennego użytku typowych dla dawnych zakładów rzemieślniczych lub fabryk.

Gdzie powiesić czarno-biały obraz?

 

Nie da się ukryć, że powierzchnia ściany ma spore znaczenie dla tego, czy obraz będzie dobrze wyglądał w danym miejscu. Obrazy na płótnie lub szkle potrzebują bowiem nieco przestrzeni, aby zostać odpowiednio wyeksponowane we wnętrzu. Nie jest to jednak jedyny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas dekorowania danego pomieszczenia. Równie ważne jest oświetlenie. Jeśli w pokoju jest dość dużo światła dziennego padającego na obraz, to jest to sytuacja wprost idealna. Jeżeli jednak tak nie jest, możesz obraz uwydatnić za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia sztucznego, na przykład taśm LED.

 

Wyjątkowe obrazy czarno-białe w ARTTOR


Jeśli szukasz czarno-białego obrazu, to wspaniale, że trafiłeś właśnie do nas. Przede wszystkim jesteś w miejscu, gdzie dekoracje ścienne są czymś więcej niż przedmiotami, które mają sprawić, że ściany nie będą puste. Dla nas obrazy są elementem nadającym wnętrzu osobowość. Mówią sporo o właścicielu domu, mieszkania czy biura i mogą przemycić do aranżacji jego zainteresowania lub być źródłem motywacji. Zapraszamy do poszukiwania idealnego czarno-białego obrazu na ścianę wykonanego na płótnie lub na szkle. Życzymy udanych zakupów!

pixel