Eleganckie obrazy do salonu

Urządzasz piękny pokój dzienny i przydałyby Ci się eleganckie obrazy do salonu? W Arttor znajdziesz propozycje, które nie tylko ozdobią wybrane ściany, lecz także oddadzą charakter wnętrza i jego właściciela. Tysiące dostępnych propozycji zapewniają ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o odpowiedni dobór ozdób ścian.

U nas znajdziesz obrazy na płótnie i szkle w różnej kolorystyce. Bez kłopotu dobierzesz właściwe odcienie do innych elementów wnętrza, tak aby stworzyć spójną i zachwycającą aranżację. Nasze obrazy przedstawiają najróżniejsze motywy, dlatego jeśli chcesz dopasować ozdoby ścian do swoich pasji i zainteresowań, nie powinno sprawić Ci to najmniejszego problemu.

Liczba produktów2707
Wczytane21z21produktów

Eleganckie obrazy do salonu ? dobry smak niejedno ma imię

 

Elegancki salon może odzwierciedlać kilka stylów wnętrzarskich, które przede wszystkim będą się odznaczać stonowanymi kolorami i dobrym gustem. Może być to styl klasyczny, stawiający na ponadczasowe wzory mebli i spokojne barwy, pełen przepychu styl glamour lub w każdym detalu kipiący luksusem styl Hampton. To, co łączy te style, to potrzeba ozdobienia ścian eleganckimi obrazami, które będą podkreślać ich wyróżniki.

 

Eleganckie obrazy do salonu w stylu klasycznym

 

Do salonów urządzonych w stylu klasycznym doskonale będą pasowały obrazy nawiązujące do klasyki malarstwa, czyli wszelkiego rodzaju pejzaże, martwa natura i tradycyjne portrety. Zdecydowanie warto wybrać obrazy na płótnie, ponieważ grafiki na szkle będą zbyt awangardowe. Wybierając elegancki obraz do salonu w stylu klasycznym, zadbaj o to, aby nawiązywał do wystroju wnętrza. Może być to połączenie kolorystyczne ? na przykład z tapicerką kanapy, obrusem na stole lub zasłonami czy też związane z elementami wystroju. Wspomniana martwa natura zdecydowanie bardziej będzie rzucała się w oczy, jeśli zawiśnie nad jadalnianym stołem, na którym będzie stała patera z owocami lub obok witryny z elegancką porcelaną.

 

Ozdabianie ścian we wnętrzach glamour

 

Elegancja w urządzaniu pomieszczenia wcale nie musi oznaczać wykorzystania ponadczasowego, jednak dość zachowawczego stylu klasycznego. Być może wolisz nieco odważniejszy od klasyki styl glamour, który także jest niezwykle gustowny. Miękkie kanapy i dywany, meble na wysoki połysk oraz błyszczące dodatki doskonale współgrają z eleganckimi obrazami. Możesz tu jednak nieco puścić wodzę fantazji i zamiast klasycznego malarstwa dopasować abstrakcję lub portret kobiety o zmysłowym charakterze. Podobnie jak w przypadku stylu klasycznego, eleganckie obrazy do salonu w stylu glamour warto zgrać z innymi dodatkami. Tutaj możesz postawić na ozdobne ramy, najlepiej w kolorze złota. Jeśli w Twoim wnętrzu ściany będzie zdobiła tapeta w geometryczny wzór z opalizującymi elementami, ramę obrazu dopasuj do nich odcieniem.

 

Styl Hampton i obrazy do salonu: eleganckie wnętrza z wakacyjnym motywem

 

Elegancja we wnętrzach to także styl Hampton, który nawiązuje do wystroju letnich rezydencji bogatych mieszkańców Manhattanu. Bajecznie bogaci Amerykanie letnie miesiące chętnie spędzali w miasteczkach East Hampton i South Hampton na Long Island. Ich zamiłowanie do stylu życia na wysokim poziomie zaowocowało stworzeniem charakterystycznego stylu urządzania wnętrz, który do luksusowego wystroju dodał nieco elementów marynistycznych. ?Nadmorskie chatki? były urządzone niezwykle wygodnie i gustownie, a na ich ścianach nie brakowało dzieł znanych artystów. Chcąc odwzorować ten styl w swoich wnętrzach, warto postawić na obrazy nawiązujące do elementów marynistycznych lub nadmorskich pejzaży. Ramy do obrazów warto wybierać w jasnej kolorystyce, która będzie współgrała z obowiązkowymi, białymi i beżowymi dodatkami, podkreślającymi nieużytkowy charakter domów w stylu Hampton.

 

Jak wyeksponować ekskluzywne obrazy do salonu?


Jeśli dobierzesz już odpowiednie eleganckie obrazy do salonu, przygotuj odpowiednio ścianę. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest biel, jednak jeśli masz nieco odwagi ? postaw na luksusową winylową tapetę. Dobrym zabiegiem jest przeznaczenie jednej ze ścian na galerię. Pamiętaj, aby dobierać do siebie obrazy, np. kolorystycznie. Pomoże Ci w tym nasza uporządkowana oferta, w której wyodrębniliśmy obrazy w różnych tonacjach kolorystycznych, np. w złocie lub zieleni.

pixel