Styl Skandynawski

..czyli bądź naturalny


Styl skandynawski zawojował wnętrza i ciekawie ewoluuje. Można powiedzieć, że niejedno ma imię. Zawsze jednak bazuje na naturalnych materiałach i jasnych kolorach. Najczęściej spotykane połączenia to ciepłe drewno z bielą, szarością i akcentami czerni. Czasem możemy znaleźć elementy złota, które dodają stylowi skandynawskiemu elegancji i oryginalnego charakteru. Główne cechy tego stylu to funkcjonalność rozwiązań, prostota i wykorzystanie naturalnych materiałów. Ponadto ograniczona ilość mebli i jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń. Aranżacje wnętrz muszą być przede wszystkim praktyczne, estetyczne, ale też bezpretensjonalne i komfortowe, ponieważ styl skandynawski wybierają Ci, którzy cenią elegancką prostotę i naturalną wygodę.


Biuro

Kilka naszych inspiracji

Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji

Porady ekspertów Arttor

Zastosuj jasną kolorystykę: odcienie szarości i beżu w celu rozświetlenia wnętrza. Dominującym kolorem niezmiennie pozostaje biel.

Jako dodatki umieść we wnętrzu ceramikę, szkło, lub elementy metalowe. Dodatki mogą być w kolorze czarnym lub w innych nasyconych barwach.

Na ścianach powieś czarno-białe grafiki, cytaty albo często występujące w stylu skandynawskim motywy roślinne przedstawiane w uproszczonej, geometrycznej formie.

Przejdź do sklepu z produktami dla stylu skandynawskiego!

Polecamy dla Ciebie

pixel