Styl Retro

..czyli baw się przeszłością


Styl vintage to swobodne połączenie przeszłości z teraźniejszością. To styl, który pozwoli Ci odkryć sposób na drugą młodość mebli i sprzętów, które przetrwały próbę czasu. Znakiem rozpoznawczym zabawy retro jest kolor i pomysłowość, ponieważ to nie proste odwzorowanie przeszłości, a raczej zaskakująca wariacja na jej temat. To styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm. Cechą charakterystyczną stylu vintage jest łączenie przeciwieństw. Funkcjonalność, prostota i estetyka to cechy, które świadczą o ponadczasowości zastosowanych przedmiotów, tak istotnej podczas aranżacji wnętrz w stylu vintage. Retro to idealny wybór dla amatorów gier z konwencjami, ludzi świadomych przeszłości i wyróżniających się dużym poczuciem humoru.


Biuro

Kilka naszych inspiracji

Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji

Porady ekspertów Arttor

Postaraj się, by pokrycia poduszek i tapicerka były w jednej tonacji kolorystycznej. Jeśli zaś chodzi o wzory, to najlepiej sprawdzą się printy, wzory geometryczne i uproszczone motywy zwierzęce.

Na stole postaw klasyczną cukiernicę, na stoliku do kawy serwis kawowy, do wazonu włóż bukiet goździków, zaś na półkach rozłóż kilka kryształów. Efekt vintage murowany!

Doskonałym dodatkiem są przedmioty znalezione na strychu, w piwnicy, czy w domu babci. Po odświeżeniu i przy przemyślanej ekspozycji nabiorą niepowtarzalnego charakteru we współczesnych wnętrzach.

Przejdź do sklepu z produktami dla stylu retro!

Polecamy dla Ciebie

pixel