Styl Prowansalski

..czyli wyczaruj prostotę i ciepło


„Rozbielone, fioletowe tkaniny, hafty, falbany, drewno, biały kamień, zioła i wszechobecna lawenda. Naturalność, tradycja i bezpretensjonalność. Tak poczujesz czar Prowansji!” Styl prowansalski to wygodna kanapa, ciepły koc i widok na parapet z dojrzewającą lawendą. Prowansalskie wnętrza odwołują się do sielskiego klimatu wsi oraz domowego ciepła. Są jasne, przytulne, pełne naturalnych materiałów i tradycyjnych, drewnianych mebli. Tutaj najistotniejsze jest podkreślenie ciepła i komfortu pomieszczenia. Styl ten charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością, elegancją i dominacją jasnych kolorów. Cechą wyróżniającą styl prowansalski spośród innych stylów jest to, że wszelkie użyte materiały powinny być naturalne. Wnętrza prowansalskie nie są minimalistyczne pod względem dodatków , można w nich odnaleźć wiele różnych przedmiotów dekoracyjnych.


Biuro

Kilka naszych inspiracji

Kilka naszych inspiracji
<Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji

Porady ekspertów Arttor

Udekoruj dom pękami suszonych ziół, polnych kwiatów, a szczególnie suszoną lub żywą lawendą. W kuchni ustaw doniczki ze świeżymi ziołami, takimi jak bazylia, tymianek, oregano, czyli ziołami prowansalskimi.

Postaw upolowane na targach staroci pamiątki, które doskonale wpisują się w charakter stylu prowansalskiego. Idealne dodatki to np. ceramiczny dzban łazienkowy, zabytkowa lampa, czy blaszana konewka.

Nie zapomnij także o naturalnych tkaninach, jak len, bawełna, płótno. Na tkaninach - czy to zasłonach, czy obiciach kanap i foteli - mogą pojawić się motywy kwiatowe. Najczęściej jest to tak charakterystyczna dla Prowansji lawenda, ale także polne kwiaty.

Przejdź do sklepu z produktami dla stylu prowansalskiego!

Polecamy dla Ciebie

pixel