Styl Orientalny

..czyli udaj się w egzotyczną podróż


Styl orient to styl typowy dla krajów położonych w Azji południowo-wschodniej czy w północno-wschodniej Afryce. Naturalne materiały, takie jak skóry, bambus i wiklina przywiodą na myśl dalekie wędrówki w słońcu oraz wycieczki do ciepłych krajów. Chińskie znaki oraz orientalne krajobrazy powieszone na ścianach wprowadzą Ciebie i Twoich bliskich w klimat dalekich Chin, Japonii, Wietnamu czy Indii. Nie bez znaczenia w orientm wnętrzu są także kolory: ciepłe i wyraziste. Ważną funkcję pełni też oświetlenie, które pomoże stworzyć efektowną grę świateł. Warto wybrać lampę stojącą, która doświetli pomieszczenie w miejscu, gdzie tego potrzebujesz. Styl orient to zamiłowanie do dekoracyjności i przepychu. Cekiny, drobne koraliki, złote hafty i wiele dodatków to niezbędne elementy w oriencie.


Biuro

Kilka naszych inspiracji

Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji

Porady ekspertów Arttor

By poczuć egzotyczny klimat nie trzeba wiele. Wystarczy kilka drobiazgów, np. w jednym miejscu lampa ze szkiełek, w drugim poduszka z cekinami i koralikami, na stole kilka świec, a chłodne mieszkanie nabierze orientalnego ciepła.

Rozłóż na sofie haftowane poduszki dekoracyjne, a w sypialni kolorową pościel, które to doskonale zaakcentują orient charakter wnętrza. Uroku i lekkości dodadzą zwiewne zasłony. Pamiętaj o kolorze czerwonym, gdyż wnętrze w stylu orient nie może się bez niego obejść, ponieważ kolor ten w dalekowschodnich kulturach symbolizuje szczęście.

Aby wprawić się w dobry nastrój, zapal kolorowe świece zapachowe lub kadzidełka, a nad stołem lampę z koralikami i kryształkami. Zwróć uwagę na to, by żarówka była w ciepłym odcieniu, który najlepiej pasuje do orientu.

Przejdź do sklepu z produktami dla stylu orientalnego!

Polecamy dla Ciebie

pixel