Styl Minimalistyczny

..czyli przekonaj się, że mniej znaczy więcej


Styl minimalistyczny narodził się w Japonii i czerpie z filozofii zen. Charakteryzuje się zatem spokojem i harmonią, czystością, przestronnością i minimalną ilością sprzętów. Powierzchnie są gładkie i jednolite. Nie znajdziemy tu dużej ilości bibelotów, czasopism czy chaotycznie ułożonych książek. Cechą charakterystyczną jest niewątpliwie jakość, a nie ilość. Styl minimalistyczny to przestrzeń, harmonia i porządek sprzyjające i twórczej pracy, i relaksowi. Minimalistyczne, eleganckie wnętrze dobrze służy skupieniu i koncentracji, ujmuje prostotą i ładem. To styl, w którym nie ma miejsca na chaos i przypadkowe elementy. Wybierają go osoby szukające wewnętrznej harmonii, dążące do osiagnięcia duchowej równowagi wewnętrznej i w relacjach ze światem.


Biuro

Kilka naszych inspiracji

Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji

Porady ekspertów Arttor

Urządzając wnętrze, zastanów się nad funkcjonalnością przedmiotów i nie dokonuj zakupu zbędnych rzeczy pod wpływem impulsu. Tym sposobem unikniesz chaosu i zagracenia, gdyż siła dodatków tkwi w prostocie.

W minimalistycznym wnętrzu zachowaj harmonię, czystość i spokój i wyeksponuj te przedmioty, na których najbardziej Ci zależy.

Tworząc minimalistyczną przestrzeń, postaw na materiały takie jak drewno, szkło, metal czy beton. Te elementy dają wrażenie surowości, które doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny.

Przejdź do sklepu z produktami dla stylu minimalistycznego!

Polecamy dla Ciebie

pixel