Styl Eklektyczny

..czyli łącz i rządź


Jeśli podoba Ci się wiele stylów, przedmiotów z różnych estetycznie światów, nie musisz się już ograniczać. Istotą eklektyzmu jest właśnie swobodne łączenie rozmaitych stylów. W tradycyjne wnętrze wprowadza elementy nowoczesne i odwotnie - surową nowoczesność przełamuje antycznym detalem. Jedyna obowiązująca tu zasada to brak narzuconych odgórnie zasad, a raczej to Ty je za każdym razem ustalasz. Nikt i nic, poza poczuciem dobrego smaku, nie zabrania zestawiać sprzeczności, operować kontrastem . Dlaczego w mieszczańskim salonie nie miałby zawisnąć abstrakcyjny obraz czy zaskakująca, bardzo współczesna grafika? Styl eklektyczny to z pewnością sposób na nudę, nieustanna zabawa w przełamywanie schematów. Wybierają go ci, którzy chcą uniknąć szablonów i w tym celu podejmują z nimi twórczą grę.


Biuro

Kilka naszych inspiracji

Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Kilka naszych inspiracji
Porady ekspertów Arttor

Eklektyzm lubi różnorodność i nie boi się utartych schematów. Połącz elementy industrialne, jak metalowe lampy z elementami z drewna, dodaj element vintage, a osiągniesz eklektyzm w peni. Dołącz także sprzęty orientalne, etno, albo antyki.

Styl eklektyczny nie ma ściśle ustalonych zasad, dlatego aranżacja pozwoli Ci na dużą swobodę i kreatywność oraz śmiałe zestawianie ze sobą różnych faktur i materiałów. Najważniejsze, to zachowaj równowagę i harmonię, by całość nie wyglądała przypadkowo.

Przede wszystkim bądź kreatywny i kieruj się wyczuciem piękna.

Przejdź do sklepu z produktami dla stylu eklektycznego!

Polecamy dla Ciebie

pixel