Obrazy na szkle Martwa natura

Martwa natura to motyw, który przedstawiają liczne obrazy na szkle. Taki temat pojawiał się już na starożytnych malowidłach. Najczęściej były to owoce, pieczywo czy różnego rodzaju naczynia z winem. Tego typu dzieła miały symbolizować dostatek, a jednocześnie piękno przedmiotów, wysoką jakość ich wykonania oraz delikatność materiałów. Całość była odwzorowywana w sposób naturalny, zgodnie z rzeczywistym wyglądem. Obrazy na których widoczna jest natura, za każdym razem urzekają swoim pięknym wyglądem i wspaniale komponują się w wielu pomieszczeniach.

Format
Wyczyść
Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów47
Wczytane21z21produktów

Obrazy na szkle jako dekoracja - martwa natura i jej walory artystyczne


Tego typu ozdoby to świetny wybór gdy szukamy uniwersalnych i ponadczasowych dodatków. Piękne obrazy natury znakomicie sprawdzą się w salonie, jadalni, kuchni oraz sypialni. Wprowadzają przyjemny nastrój i generują pozytywne emocje. Mają również neutralny charakter, dlatego bez obaw można zawiesić je w pomieszczeniach urządzonych w różnej stylistyce. Takie dekoracje z pewnością docenią osoby, które zwracają uwagę na urokliwość przedmiotów codziennego użytku oraz piękno otaczającego nas świata.


Obrazy na których widnieje martwa natura lub kwiaty nierzadko stanowią odwołanie do tradycji. Wiele z nich bazuje na sielskim, typowo wiejskim klimacie. To zatem must have dla wszystkich miłośników typowo rustykalnego lub prowansalskiego stylu. Czym jeszcze wyróżniają się obrazy z naturą? Najczęściej wykorzystują intensywne kolory, które znakomicie ożywiają wnętrze, dodają mu charakteru i wprowadzają nową energię. Temat dzieła jest przedstawiany raczej w jednoznaczny prosty sposób, tak aby jak najbardziej uchwycić oryginalne kształty. Bardzo często wykorzystuje się zabawę cieniami, które sprawiają, że całość prezentuje się tajemniczo i magicznie.


Obrazy na szkle z motywem gór - nie tylko dla miłośników wspinaczki


Jeśli marzą się nam efektowne dekoracje, doskonałą opcją są obrazy gór, przedstawiające majestatyczne dzieła natury. Na takie ozdoby mogą zdecydować się nie tylko wszystkie osoby, które uwielbiają trekking i wspinaczki w górskich rejonach, ale również ci, którym bliskie jest naturalne piękno. W naszej ofercie można znaleźć obrazy na szkle przedstawiające góry w artystycznym wydaniu. Dzięki temu całość wygląda jeszcze ciekawiej i bardziej spektakularnie. Tego typu ozdoby są szczególnie polecane do sypialni, gdyż wpływają relaksująco na nastrój i przywołują miłe skojarzenia.


Kolejną rewelacyjną opcją do sypialni może być obraz na szkle przedstawiający las. Taki motyw cieszy się dużą popularnością, ze względu na możliwość różnego przedstawienia tematu. Dekoracje na których widnieją jesienne drzewa bazują na ciepłych kolorach, wprowadzając rozluźniający klimat. Soczysta zieleń typowa dla wiosny i lata to powiew świeżości i spora dawka nowej energii. Z kolei okres zimy to przede wszystkim chłodna kolorystyka, śnieg oraz mgła, które kojarzą się z tajemnicą i ulotnością.


Obrazy na szkle -martwa natura - nowoczesne dekoracje


Nasz szeroki asortyment sprawia, że każda osoba ma szansę znaleźć wymarzoną ozdobę do swojego domu lub mieszkania. Obrazy na szkle gdzie tematem jest natura zachwycają przepięknym, a jednocześnie bardzo naturalnym odwzorowaniem kolorów. Dekoracje są dostępne w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu można z powodzeniem stworzyć ciekawą kompozycję lub postawić na jeden sporej wielkości obraz. Pierwsza i druga opcja może być z powodzeniem zastosowana zarówno w dużych, średniej, jak i małych wielkości pomieszczeniach.

pixel