Obrazy granatowe

Obrazy granatowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Głębia tego koloru, a także skojarzenia, jakie budzi, sprawiają, że doskonale sprawdzają się one w wielu typach wnętrz. Idealnie przełamują jasny kolor ścian, dodają szyku i elegancji. Granatowy obraz doskonale sprawdzi się w klasycznych wnętrzach, jak i tych nowoczesnych. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji, dzięki czemu dobierzesz odpowiednią dekorację do swojego wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Liczba produktów1384
Wczytane21z21produktów

Obrazy granatowe ? ponadczasowa propozycja do eleganckich wnętrz

 

Klasyczne salony często wyposażone są w meble tapicerowane lub zasłony w odcieniu granatu. Można dobrać do nich pasujący obraz w tym kolorze i stworzyć spójne wnętrze. Motywy, które sprawdzą się w tym przypadku, to przede wszystkim nocne krajobrazy, ilustracje przedstawiające miasta nocą oraz kwiaty.

Jeśli masz obawy, że obraz pełen granatowego koloru będzie zbyt ciemny, możesz przełamać go kontrastową ramą. Granatowy kolor doskonale komponuje się zarówno z bielą, złotem, jak i srebrem. Jeśli wybierzesz tego typu ramę, a w pomieszczeniu znajduje się więcej niż jeden obraz, warto oprawić je w taki sam sposób. 

 

Inspiracja - granatowe obrazy dla miłośników nieba

 

Granatowa barwa kojarzy się z nocnym niebem. Ten kolor bardzo często występuje obrazach związanych z astronomią. Jeśli jesteś miłośnikiem kosmosu, to bez trudu znajdziesz odpowiedni obraz w naszej ofercie. To idealna propozycja do pokoju młodzieżowego lub biura.

Obrazy z motywami astronomicznymi mogą być bardzo różne, od typowych ilustracji przedstawiających niebo, astronautów i planety, aż po abstrakcje. To, co je łączy, to poza obecnością granatowego koloru, skojarzenie z mocą i ogromną przestrzenią kosmosu. Tego typu granatowe obrazy motywują i mogą przypominać o tym, że jeśli chcemy, możemy wiele osiągnąć, po prostu sięgnąć gwiazd.

Granatowe obrazy mogą przedstawiać także zachód słońca, morze lub górskie krajobrazy.

 

Granatowy obraz ? idealna propozycja do biura

 

Granat nazywany jest niekiedy kolorem profesjonalistów i bardzo często wykorzystywany jest np. do projektowania materiałów firmowych. Stąd też świetnie nadaje się do aranżacji przestrzeni biurowych.

Do gabinetów idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju abstrakcje w formie granatowych obrazów. Są to najczęściej dzieła, które wykorzystują także inne kolory z palety barw niebieskich ? błękity i odcienie szaroniebieskie. Wprowadzają one spokój i pomagają się skoncentrować. 

 

Jak wyeksponować granatowe obrazy?

 

Granatowy obraz jest zwykle dość ciemny, dlatego wymaga dobrego oświetlenia. Nie chodzi tu tylko o skierowanie odpowiedniego źródła światła sztucznego, choć to kluczowy element. Warto także powiesić obraz w miejscu, gdzie wpada dużo światła słonecznego.

 

Zamawiając obraz na płótnie z ARTTOR nie musisz obawiać się, że wyblaknie, ponieważ powierzchnia obrazu jest odporna na działanie promieni słonecznych UV. Każdy z naszych obrazów pokrywamy specjalnym laminatem, który chroni go nie tylko przed utratą koloru, ale także przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Nasze obrazy można czyścić, przecierać i dotykać bez obaw o smugi i odciski palców. Jeśli bliska Twemu sercu jest także kondycja naszej planety, to wiedz, że podczas produkcji używamy ekologicznych, bezwonnych i trwałych tuszy pigmentowych o głębokim nasyceniu barw.

pixel