Obrazy fioletowe

Obrazy w kolorze fioletowym to niezwykle ciekawe pozycje na każdą ścianę. Pasują praktycznie do każdego wnętrza. Ich kolor połączony najczęściej z ciekawym motywem podbija serca wielu miłośników dekoracji ściennych. Dlatego w naszym sklepie internetowym ARTTOR przygotowaliśmy bogaty wybór obrazów z fioletowymi akcentami. Posiadamy zarówno nowoczesne obrazy z fioletem, jak i klasyczne opcje, które wypełniają tradycyjne, modne wzory. U nas każdy możne znaleźć idealny fioletowy obraz do swojego wnętrza.

Format
Wyczyść
Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów4591
Wczytane21z21produktów

Jak jest symbolika fioletu?

Fioletowy kolor to symbol duchowości i tajemniczości. Wiele osób łączy go z władzą, bogactwem i kreatywnością, jednocześnie podkreślając jego pozytywny wpływ na psychikę ludzi. Według różnych wierzeń fiolet ma uspokajać, pomagać w koncentracji oraz budzić kreatywności. Często wykorzystuje się go w sypialniach, gabinetach i w salonach. Fioletowy to kolor, z którym można stworzyć wiele ciekawych wnętrz, tym bardziej tych pełnych domowego ciepła i miłości. Ten kolor idealnie nadaje się do dekoracji, dlatego tak dużą popularnością cieszą się fioletowe obrazy. Powieszenie na ścianie estetycznego fioletowego obrazu może nadać całemu pomieszczeniu głębi. Obraz z fioletem można dopasować do różnych wnętrz i kolorów. Dobrze wygląda zarówno z jasnymi, stonowanymi kolorami, jak i z ciemnymi, np. z czernią czy grafitem.

 

Do jakich pomieszczeń nadaje się fioletowy obraz?

Obrazy na ścianę fioletowe można wykorzystywać w wielu domach i mieszkaniach. Najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których spędza się wiele czasu. W takich, w których potrzebuje się natchnienia, spokoju, a jednocześnie dekoracji, która mogłaby wpływać pozytywnie na skupienie i kreatywność. Dobrym rozwiązaniem jest powieszenie obrazu z fioletem w pokoju dziecka, sypialni czy też w gabinecie. Można go jednak dopasować również do łazienki, kuchni czy przedpokoju. Wiele zależne jest od stylu pomieszczenia i wolnej przestrzeni. Do wąskich, małych wnętrz dobrze jest wybrać kilka pomniejszych obrazów, które razem stworzą ciekawą całość.  Za to do dużych pokojów polecamy nasze szerokie obrazy bądź specjalne kolaże. Z naszej oferty można wybrać kilka obrazów, które można estetycznie połączyć. Nie trzeba trzymać się jednego koloru. Ciekawie wyglądać będzie, np. kolaż na ścianie przygotowany z małych obrazów z fioletem, z żółcią i szarością.

 

Różnorodne obrazy na ścianę fioletowe z oferty ARTTOR

Obrazy na ścianę fioletowe to produkty, które zdecydowanie różnią się od siebie pod wieloma względami. Nie tylko mają inne wzory czy kształty, lecz także odcienie. Fioletowy to jeden z tych kolorów, które charakteryzują się bogatą gamą odcieni. Obrazy mogą posiadać delikatnie purpurowe wykończenia czy pokazywać pełnię głębokiego, ciemnego fioletu. Dobór odpowiedniego koloru do pomieszczenia ma znaczenie. Wszystkie jasne obrazy z fioletem polecane są do wnętrz lekkich, np. do stylu skandynawskiego czy klasycznego. Ciemne fioletowe obrazy za to dobrze połączą się ze stylem holenderskim, industrialnym, minimalistycznym, a nawet glamour. Wiele pokoi nastolatków posiada obrazy fioletowe na swoich ścianach, ponieważ dzięki niemu można podkreślić głębie pozostałych kolorów, co podoba się dużej części młodzieży.

 

Istotne jest też to, co jest na danym obrazie. W ofercie naszego sklepu ARTTOR dostępne są różnorodne obrazy. Fioletowe mogą przedstawiać wszystko, co się zamarzy. To portrety, krajobrazy, elementy motoryzacji, zwierzęta, maski, abstrakcje, figury geometryczne, a nawet mamy w ofercie specjalnie obrazy z fioletem w wersji 3D, aby każdy znalazł u nas coś idealnego dla siebie.

pixel