Obrazy do salonu abstrakcja

Inspirowane sztuką nowoczesną obrazy abstrakcyjne do salonu staną się doskonałą ozdobą wnętrz, które mają jednocześnie zachwycać i zaskakiwać. Jeśli nie lubisz sztampy i chcesz wzbogacić dane pomieszczenie o wyjątkową dekorację ścienną, to wybór obrazów właśnie w tym stylu będzie świetnym rozwiązaniem.

Abstrakcja to jeden z najbardziej kontrowersyjnych kierunków w sztuce, co można zauważyć zwłaszcza  w malarstwie. Styl ten narodził się w Rosji (XX wiek), za sprawą dzieł Wassily’a Kandinsky’ego. Początkowo ten rodzaj sztuki był krytykowany ze względu na zerwanie z tradycją malarską i z kanonami elegancji. Dawną ilustratywność w abstrakcji zastąpiło silne ukazywanie emocji. To prawdopodobnie z tego powodu obrazy abstrakcyjne znalazły należne im miejsce w kulturze. W dwudziestoleciu międzywojennym zyskały na popularności, stając się przykładem nowoczesnego malarstwa. Zainteresowanie tego typu dziełami nie przemija, a emocjonalny ładunek jest uznawany za ich największą zaletę.

Format
Wyczyść
Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów8487
Wczytane21z21produktów

Obrazy abstrakcyjne do salonu ? wymarzona dekoracja do niebanalnych wnętrz

 

Do dziś doskonałym uzupełnieniem nietypowych wnętrz są zaskakujące formą i kolorem obrazy. Abstrakcja do salonu to idealna propozycja do aranżacji minimalistycznych oraz nowoczesnych. Szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach w kolorystyce monochromatycznej, czyli urządzonych w jednej palecie barw. Jeśli stawiasz na urządzenie całego pokoju dziennego w sterylnej bieli lub modnych szarościach, to idealnym sposobem na uzupełnienie takiego projektu będzie obraz abstrakcyjny do salonu w zdecydowanych kolorach.

Aranżacje, w których abstrakcyjne obrazy do salonu są jedynym akcentem kolorystycznym w zdecydowanej barwie, to częsty trik architektów wnętrz. Brak innych mocnych punktów w pomieszczeniu sprawia, że taka ozdoba może odpowiednio wyróżnić się w danej przestrzeni. Bez wątpienia taki obraz będzie zwracał uwagę w otoczeniu jednolitych barw i stanie się dominującym elementem dekoracyjnym.

 

Abstrakcyjne obrazy do salonu ? rodzaje form i kolorystyka

 

Abstrakcja niejedno ma imię. Wybierając obraz do salonu, warto zdawać sobie sprawę z tego, że w ramach tego kierunku w sztuce wykształciły się dwa główne nurty: abstrakcjonizm geometryczny i abstrakcjonizm niegeometryczny. Abstrakcja geometryczna zdecydowanie zdominowała początkową falę nowego stylu malowania, który był odpowiedzią na poszukiwanie dla malarzy należnego im miejsca w momencie, gdy typową sztuką związaną z utrwalaniem obrazów zawładnęła fotografia.

W jej ramach wyróżniono kilka nurtów, z których każdy kierował się swoimi założeniami, jednak ogólnie forma tworzona była z geometrycznych figur. Z założenia to ich rozmieszczenie względem siebie miały wywoływać odpowiednie napięcie emocjonalne, które wzmacniane było zdecydowanymi kolorami. Abstrakcjoniści bazujący na geometrii chętnie wykorzystywali czerń i biel oraz barwy podstawowe, czyli magentę, cyjan i żółty. Podstawowe barwy dobrze się komponują z minimalistycznymi wnętrzami, dlatego tego typu obrazy pasują do nowoczesnego salonu. Abstrakcja może jednak przyjmować także formę niegeometryczną, gdzie barwy mogą być inne, a formy ? łagodniejsze. Taki obraz abstrakcyjny do salonu można zastosować w wielu wnętrzach, w tym w stylu boho.

 

Obrazy abstrakcyjne w Arttor


W Arttor wierzymy, że dobre dopasowanie dekoracji ściennych tworzy klimat całego wnętrza. Dlatego też zapewniamy ogromny wybór obrazów w różnych formach i kolorach. Pogrupowaliśmy je na różne sposoby, tak aby poszukiwania idealnego obrazu były jak najprostsze. Jeśli jeszcze nie wiesz, czego szukasz, zajrzyj po prostu do kategorii ?Obrazy do salonu? lub wybierz inne wnętrze. Różnorodność propozycji w tej kategorii może od razu wskazać Ci wymarzony obraz, czy też dać wskazówkę odnośnie do stylu lub koloru, w którym należy czynić dalsze poszukiwania. Możesz także kierować się stylem urządzania wnętrz, oglądając obrazy, pasujące do wnętrz np. w stylu minimalistycznym.

pixel