Nietypowe obrazy do salonu

Nietypowe obrazy do salonu to dekoracje ścienne, dzięki którym możesz stworzyć niebanalny klimat w urządzanym wnętrzu. Jeśli planujesz pokój dzienny, który będzie niezwykle oryginalny, koniecznie zadbaj o to, aby i ściany były ozdobione w niepowtarzalny sposób. Możesz bawić się formą, kolorem lub motywem wybranego przez siebie płótna lub obrazu na szkle, a także jego kształtem, stawiając na obrazy dzielone. Wszystko zależy od tego, jaki efekt pragniesz osiągnąć.

Format
Wyczyść
Liczba produktów6705
Wczytane21z21produktów

Nietypowy obraz do salonu ? jak może wyglądać?

 

Nietypowe obrazy trudno jest ująć w jeden styl lub nurt w sztuce. Zasadniczo są to dzieła, które po prostu czymś się wyróżniają. Może być to na przykład wyjątkowa dynamika obrazu, w tym wszelkiego rodzaju dzieła ilustrujące ruch. Często przedstawiają rośliny na wietrze, dzikie zwierzęta szykujące się do ataku lub po prostu tancerzy. Próba pokazania na obrazie ruchu na pewno uczyni wnętrze nietuzinkowym.

Do nietypowych obrazów do salonu zaliczymy także dzieła, które będą miały kolor teoretycznie niepasujący do tego, co pokazują. Niebieskie jabłko, zielony niedźwiedź, a może kolorowy słoń? Wszystkie te propozycje z pewnością zostaną uznane za niebanalne i pomogą Ci stworzyć oryginalny klimat salonu.

 

Obrazy dzielone ? nietypowa propozycja na ozdobienie ścian w salonie

 

Zasadniczo, wiele osób, gdy myśli o obrazie, to spodziewa się jednego płótna w prostokątnym lub kwadratowym kształcie. Dostępna jest jednak nietypowa alternatywa w postaci obrazów dzielonych. Są to grafiki składające się z kilku części. Powieszenie ich w sposób, który jeszcze bardziej uwypukli ten podział, czyli na przykład z kilkucentymetrowym odstępem, sprawi, że będziesz mieć naprawdę nietypowy obraz do salonu. To szczególnie ciekawa propozycja w przypadku, gdy dysponujesz sporą ścianą do zagospodarowania ? dzięki wolnej przestrzeni motyw będzie bardzo dobrze wyeksponowany. Warto w takim przypadku zadbać także o odpowiednie oświetlenie, które może być równie niebanalne, co dekoracja ścienna.

 

Obrazy ze szkła ? alternatywa dla dekoracji na płótnie do salonu

 

Typowy obraz do salonu kojarzy się z płótnem. Można jednak postawić na oryginalny materiał, jakim jest szkło. Jeśli chcesz, aby wnętrze wyróżniało się nie tylko motywem czy kolorystyką, ale także fakturą obrazu, będzie to naprawdę ciekawe rozwiązanie. W przypadku szkła masz spore pole do popisu w kwestii oświetlenia, ponieważ można umieścić taśmę LED pod obrazem i sprawić, że będzie on zarówno piękną dekoracją, jak i źródłem przytłumionego światła.

 

Do jakich stylów salonów pasują nietypowe obrazy?

 

Jeśli chcesz, aby nietypowy obraz dobrze wyglądał w salonie, warto zadbać o to, aby całe wnętrze było oryginalne. Taki efekt można uzyskać, mieszając ze sobą różne style. To jednak dość trudna sztuka, która wymaga niezłego zmysłu architektonicznego, aby stworzyć wystrój naprawdę zachwycający, a nie kiczowaty.

Zazwyczaj tego typu projekty mają niejednoznaczny odbiór, dlatego jedni będą je kochać, a drudzy wręcz odwrotnie. Ważne jednak, aby efekt podobał się osobom, które tam mieszkają. Z tego właśnie względu bardzo awangardowe wnętrza nie są polecane do mieszkań na wynajem krótkoterminowy i długoterminowy ani do hoteli. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy do stworzenia aranżacji zatrudni się wysokiej klasy projektanta, co będzie gwarantowało i ciekawy efekt wizualny, i dodatkowy rozgłos.

 

Nietypowe obrazy do salonu znajdziesz w ARTTOR

 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz tysiące wzorów obrazów na ściany do salonu, w tym dzieł nietypowych, zarówno na płótnie, jak i na szkle. Oferujemy wiele odsłon każdego motywu, który może być obrazem pojedynczym lub dzielonym w różnych konfiguracjach. Jeśli wiesz, w jakiej tematyce szukasz obrazu, skorzystaj z jednej z naszych licznych kategorii. Podzieliliśmy nasz bogaty asortyment bardzo szczegółowo, tak aby poszukiwania idealnego obrazu poszły Ci sprawnie i szybko.

pixel