Czerwone obrazy

Kolor czerwony to niesamowity symbol, który ma wiele znaczeń. Kojarzy się on z miłością, odwagą, powagą, czułością, a nawet ze zwycięstwem. Postawienie na obrazy w czerwoną kolorystyką to odważny wybór, który jednak najczęściej się opłaca. Obrazy z kolorem czerwonym pasują do wielu wnętrz, głównie do tych, w których panuje stonowana kolorystyka. W naszym sklepie ARTTOR znaleźć można wiele ciekawych czerwonych obrazów z tłem o tym kolorze czy też z akcentami o pięknej czerwonej barwie. Wybierz odpowiedni dla siebie, zamów i zobacz, jak będzie prezentować się w Twoim wnętrzu! Przełam monotonię już teraz!

Format
Wyczyść
Kolorystyka
Wyczyść
Liczba produktów8007
Wczytane21z21produktów

Jaka jest symbolika czerwonego koloru?

Przed wyborem czerwonego obrazu, warto przyjrzeć się symbolice tego koloru. We wszystkich kulturach czerwień kojarzona jest z pojęciem sił życiowych. Dotyczy ona zarówno ognia, krwi, wojny, złości i gniewu, jak i miłości, płodności, czułości, zwycięstwa i odwagi. Z kolorem czerwonym trzeba umieć się jednak obchodzić tak, aby przyczyniał się jedynie do odczuwania pozytywnych emocji wśród mieszkańców i gości. Dobrze dobrany obraz czerwony świetnie oddziałuje na wszystkich wokół. Wystarczy jedynie dopasować go do otoczenia. Taki obraz z czerwonym akcentem to najlepsza opcja do stonowanych pomieszczeń. Obraz z czerwonym kwiatem czy innym widocznym elementem dobrze sprawdzi się zarówno we wnętrzach jasnych, np. białych, szarych, beżowych, jak i w czarnych pokojach, w których postawiono na ciemną stylistykę. W każdym z tych wnętrz czerwień może inaczej współgrać. W ciemnym wnętrzu rozbudzi ona poczucie odwagi i zdecydowania, a w jasnym może być symbolem gracji, powagi i miłości.

 

Postaw na ekstrawagancję ? wybierz obrazy z czerwonym akcentem do swojego wnętrza!

Obrazy z czerwonym akcentem dobrze sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, w których często bywają ludzie. Nie są one jednak polecane do łazienek, kuchni i przedpokojów. Obrazy z czerwonym elementem najlepiej pasują do salonów, gabinetów oraz do sypialni. W tym ostatnim pomieszczeniu są wyjątkowo często spotykane. To dzięki temu, że obraz z czerwonym motywem wielu osobom kojarzy się z miłością, pożądaniem i namiętnością. Dlatego w wielu sypialniach spotyka się obrazy z czerwonym kwiatem, sercem, geometrycznym wzorem czy nawet akty z czerwonymi elementami, np. śladami szminek czy też z lampami w tle.

 

Obraz z kolorem czerwonym dobrze sprawdza się również w pokojach dziecięcych. Warto jednak w takim pomieszczeniu postawić na przyjemne dla oka wzory czy krajobrazy. Dzieci mogą również wybierać czerwone obrazy z postaciami z bajek. Warto jednak pamiętać o tym, aby te pasowały do stylu całego pokoju.

 

Minimalistyczne obrazy z czerwonym akcentem ? przełam monotonię w swoim wnętrzu!

Czerwone obrazy mogą być minimalistyczne, nowoczesne i abstrakcyjne. Takie świetnie sprawdzają się w stylu industrialnym, który słynie ze swojej eklektryczności i surowości. Obrazy z czerwonym akcentem mogą być w nim praktycznie najistotniejszą dekoracją całej przestrzeni i pozwolą na przełamanie swego rodzaju monotonii w wystroju. Istotne jest tylko to, aby dobrze dobrać czerwony obraz do otoczenia. W minimalistycznych czy też industrialnych wnętrzach dobrze wyglądają abstrakcje z czerwonymi elementami. Można jednak pokusić się o mieszanie stylów i kupić obraz z czerwonym motywem, np. w postaci pejzażu. Dzięki temu na surowej ścianie można powiesić delikatny obraz, który zwiększy przytulność całego pomieszczenia. Takie obrazy z czerwonymi dodatkami dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. W przypadku nowoczesnych dekoracji, w których króluje duża ilość czerwieni, lepiej postawić na mniejsze obrazy, które nie przytłoczą swoim wyglądem całego otoczenia.

 

Klasyczne obrazy z czerwonymi motywami ? na co postawić?

Klasyczny obraz z czerwonym motywem to coś, czego szukasz? Najlepszą opcją będą wszelkie roślinności i krajobrazy. Na uwagę zasługują m.in. zachody słońca, maki czy polany pełne czerwonych kwiatów. Takie obrazy sprawdzą się dobrze w klasycznych pomieszczeniach, czy też w stylu vintage i boho. Roślinność z czerwonymi akcentami jest bardzo mile widziana w przestrzeniach z drewnianymi meblami czy też z ciemnych wnętrzach. Jeśli jednak nie kwiaty i zachody słońca, to można postawić na portrety, zwierzęta czy nawet na obrazy nawiązujące do motoryzacji. Taki obraz przedstawiający samochód, np. z czerwonymi światłami, dobrze sprawdzi się w gabinecie czy w pokoju nastolatka. Warto przeglądać różne możliwości, aby znaleźć idealny obraz z czerwonym elementem, który świetnie będzie pasować do wnętrza i do domowników.

pixel